Raksti

Scrapsbook – pārpalikumu pavārgrāmata

Tas vairs nav nekāds pārsteigums, ka pasaules zīmolu giganti steidzas pieslieties kādam populāram trendam, piedēvējot sev dažnedažādākās ētikas normas tēla slīpēšanas nolūkos. Šoreiz gan mēbeļu milzis IKEA ir trāpījis desmitniekā. Vismaz manējā noteikti! Stādu priekšā viņu radīto IKEA Scrapsbook, jeb parpalikumu pavārgrāmatu.

Kāpēc tā ir tik īpaša? Es teikšu, pirmkārt – pandēmijas rezultātā arvien vairāk cilvēku ievēro savus neforšos paradumus. Gan saistībā ar mentālo veselību, gan apkārtējo vidi. Esot mājās mums noteikti ir radusies iespēja arvien vairāk novērot to, cik daudz ēdiena mēs izmetam bez vajadzības un cik daudz atkritumu aiz mums paliek. Uzskatu, ka šāda pavārgrāmata ir vienu soli priekšā, vai savā veidā pat nedaudz diktē modi uztura popkultūrā. Pārpalikumu izlietošanas trends ļoti drīz varētu iekarot arvien vairāk virtuves visā pasaulē (līdzīgi, kā maizes cepšana pagājušā gada pavasarī)!

Otrkārt, tā nekautrējas no absolūti trakām receptēm, kā banānu mizu bekons! Un paralēli stāsta arī par dažādiem veidiem, kā neēdamus ēdienu pārpalikumus izmantot ikdienā. Piemēram, sasmalcinātas olu čaumalas var izmantot vannas istabas kaļķa noberšanai un ar senāku citrona gabaliņu un sāli – notīrīt griežamo dēlīti.

Jāatzīstās, jau sen pati esmu domājusi par to, ka vajadzētu izmēģināt vairāk recepšu, kas izmanto dažādu ēdienu pārpalikumus. Un es nerunāju par vakardienas kartupelīšiem, kurus otrajā dienā apcept ar olu vai sakaltušu rupjmaizi, ko pārvērst ķiploku grauzdiņos. Jūtu dziļu interesi izaicinājumā – ko var pagatavot no tādām sastāvdaļām, kuras īsti par sastāvdaļām nemaz neuzskatām?

Kā viens no maniem pirmajiem izmēģinājumiem šajā lauciņā bija aquafabas, jeb turku zirņu šķidruma izmantošana visos iespējamos veidos (mīļākā recepte – majonēze! Ņamm!). Un nākamais, kas praktiski “norāva jumtu”, bija Liangpi nūdeles, kuras gatavoju no seitana pārpalikumu ūdens. Jūtu, ka šī pavārgrāmata pavērs manus apvāršņus (banānu mizu bekons, anyone?) eksperimentiem un jauniem konceptiem.

Nu, ko? Ķeramies pie gatavošanas? Savu digitālo eksemplāru meklē šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *