Dažādi

Sveiki, garšu mīļotāji!

Sāksim ar to, ka es patiesi priecājos būt šeit. Prieks iepazīties! Tiem, kas mani nepazīst – man no visas sirds patīk radīt. Daži izmanto otiņas, citi mūzikas instrumentus. Tā sanācis, ka mana galvenā radošuma valoda ir ēdiens un tā gatavošana. Nevaru iedomāties skaistāku brīdi par to, kurā cilvēkam iemirdzas acis, ieraugot svaigi pagatavotu maltīti! Un vēl jo skaistāk, ja tas notiek pie kopīga galda ar ģimeni, draugiem vai vienkārši cilvēkiem “uz līdzīga viļņa”.

Uzskatu, ka ēdiens ir lielisks katalizators sarunām, radošām idejām un neaizmirstamām atmiņām. Ēdiens un tā gatavošana ir arī lielisks veids, kā iepazīt jaunas kultūras un mainīt savus uzskatus. Savukārt, dāvāt citiem pieredzes un kopības sajūtu caur ēdienu ir mana lielākā bauda!

pie galda
(foto: Reinis Krastiņš)

Manu gatavošanas stilu var raksturot kā sirsnīgu mājas virtuvi. Līdz šim specializējos pasākumu ēdināšanā un vegānisku ēdienu eksperimentos. Priekš manis virtuvē visaizraujošākā ir tieši iespēja meklēt radošus risinājumus un neierastas tehnikas ēdiena pagatavošanā. Bet pēdējā laikā manas rokas un prāts visbiežāk ir aizņemtas, radot konditorejas labumus, jo apgūstu zinības Restorānu servisa skolā.

Kāpēc šāds blogs?

Tas prasīja kādu laiku, nopietnu saņemšanos un nebeidzamas pārdomas par lietu gaitu. Un beidzot esmu gatava plašākai pasaulei stāstīt par saviem kulinārajiem eksperimentiem un garšu kombinācijām!

Visvairāk līdz šim mani atturēja tieši pārliecība, ka tīmeklī mājo jau gana mājas pavāru, kas no savas virtuves reportē apkārtējai pasaulei. Kāpjot tai pāri, ierīkoju šo kā platformu attīstībai un sevis sagatavošanai lielākām lietām. Zinu, ka kādu dienu man būs sava grāmata un vēlos trenēt savu rakstīšanas stilu. Iespēja pētīt un testēt receptes arī piederas pie lietas! Un mans mērķis ir sasniegts, ja šo visu darot varēšu arī kādu iedvesmot izmēģināt ko jaunu savā ikdienā.

Ko redzēsi šajās lapās? Pēc labākās sirdsapziņas un spējām publicēšu kvalitatīvas receptes un noderīgus padomus. Visam pa vidu arī interesanti fakti un t.s. life-hacks. Cieši turos pie pārliecības, ka ēst gatavošanai nav jābūt sarežģītai un mokošai. Tai jārada prieku un patīkamas sajūtas mutē un puncītī!

Šis laikam ir tas brīdis, kad tās atklāšanas runas ir pateiktas – saskandinām par jauniem sākumiem un daudz garšīgiem brīžiem kopā ar Garso.lv! Priekā!